Belçika

Belçika’da Polis Arabasını Ateşe Veren Sarı Yelekli Tutuklandı

17 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve Kendilerini Sarı Yelekliler olarak tanımlayan eylemci grubun yaptığı eylemler sırasında, polis arabasını ateşe veren eylemci tutuklandı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de polis arabasını ateşe veren sarı yelekli eylemci tutuklandı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 17 kasım günü başlayan eylemlerin sarsıntıları devam ediyor.  30 Kasım günü yapılan eylemler sırasında 2 polis arabasını ateşe veren sarı yelekli bir kişi tutuklandı. Olaylardan sonra gözaltına alınan 1995 doğumlu F.G. isimli gencin kamu mallarına zarar verme ve isyan çıkarmaktan dolayı tutuklandığı öğrenildi. Brüksel Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Kamu mallarına zarar veren ve isyan çıkaran genç tutuklandı. Yapılan araştırmalar sonucunda olayı gerçekleştiren kişinin tutuklanması iyi bir gelişme. Tutuklanan sahsın hırsızlık, uyuşturucu satıcılığı konularında sabıka kaydı bulunmakta ve aynı zamanda elektronik bilekliği mevcut” ifadeleri yer aldı.

Tutuklanan genç ise kendisini “alkolün etkisi altında kaldığını” belirterek “yaptıklarını bilinçli olarak gerçekleştirmediğini” öne sürerek savundu.

 

07.12.2018-Brüksel

Etiketler
İçeriğin tamamını oku
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı