BelçikaHaberler

Brüksel Karıştı, Sahne’de “Sarı Yelekliler”

“Sarı Yelekliler”in Brüksel’deki gösterilerine Polis engeli.

Polis ve göstericiler arasındaki çatışma yaşandı. Polis, Tomalar ile göstericileri dağıtmaya çalışıyor.

08.12.2018 Cumartesi günü Brüksel Montoyerstraat’ta, öğleden kısa bir süre sonra, sarı yelekliler ve polis arasında ilk çatışma yaşandı.

500 (Beşyüz) kadar Sarı Yelekli gösterici, Wetstraat’ı Schumanplein’e doğru ilerlemek istedi, ancak güvenlik güçleri tarafından engellendi. Göstericiler daha sonra yan sokaklardan Belliardstraat’a geçtiler, fakat o sokakta da Polis engeli ile karşılaşıldı.

Montoyerstraat’ta küçük bir grup gösterici polis kordonunu geçmeyi başardı ancak hemen sonrasında Polis müdahalesine maruz kaldılar. Göstericiler, Polise şişe ve trafik işaret levhaları ile saldırıda bulundu. Polis ise karşılık olarak göz yaşartıcı gazla ve Tomalar ile karşılık verdi.

Lambermontstraat’ta, Amerikan elçiliğine yakın bir yerde yaşanan çatışmanın ardından, Regentlaan ve Lambermontstraat’ın kesiştiği noktada polis tarafından “sarı yelekler” in büyük bir kısmı toplandı.

Genel olarak Polis şehirde olayları kontrol altına almış ve göstericiler sakinleşmiş durumda, ancak ara ara tansiyonun yine yükseldiği de görülmekte.

Yeni ayaklanmalar olamaması için Polis tedbirli davranmaya devam ediyor.

08.12.2018 – Brüksel

 

Etiketler
İçeriğin tamamını oku
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı