Belçika

DİKKAT! Grev Var.

Belçika’da ülke genelinde yapılacak olan grev tüm ülkede bazı aksamalara sebep olacak.

Yılbaşı itibari ile işçi maaşlarına yeteri kadar zammın yapılmamış olmasından kaynaklı, uzun bir süredir işçi ve işveren temsilcileri arasında devam eden görüşmelerde istenilen sonuca ulaşılamadı.

İşçi sendikalarının 13 Şubat’ta ülke çapında gerçekleştireceği grev nedeniyle Kara yolundan hava yoluna AVM’lerden diğer ticarethanelere birçok kurum ve kuruluş 1 gün işe ara vererek greve dahil olacak.

Brüksel Havayolları’ndan yapılan açıklamada, işçi sendikalarının 13 Şubat’ta ülke çapında gerçekleştireceği grev nedeniyle tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

Brüksel Havalimanı’ndaki çalışanların da greve katılmasının beklendiğine dikkati çekilen açıklamada, Brüksel Havayolları’nın söz konusu tarihte 222 seferini iptal etme kararı aldığı kaydedildi.

Söz konusu iptallerden, toplam 16 bin civarında yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

Öte yandan, bazı havayolu firmalarının, söz konusu tarihteki Brüksel uçuşlarını, Hollanda ve Fransa havalimanlarına aktaracağı bildirildi.

Brüksel Havalimanı ise 13 Şubat’taki grev nedeniyle ulaşım ve bagaj gibi hizmetlerinde aksamalar olacağı için yolculara rezervasyon tarihlerini değiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Yılbaşı itibari ile işçi maaşlarına yeteri kadar zammın yapılmamış olmasından kaynaklı, uzun bir süredir işçi ve işveren temsilcileri arasında devam eden görüşmelerin sonuca ulaşamaması neticesinde işçi sendikaları, 13 Şubat’ta 1 günlük grev kararı almıştı.

Etiketler
İçeriğin tamamını oku

Editör

Aktif TV, bir Milletin televizyon kanalı sloganıyla yola çıkmış, AB Geneline "DİJİTAL KARASAL YAYINLAR" gerçekleştiren bir Türkçe televizyon kanalıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı