Spor

Eker I Run 2019 Koşusu

BURSA (AA) – Eker I Run 2019 Koşusu, Bursa'da yapıldı.

Eker firması tarafından "Sağlıklı Yaşam İçin Koş" sloganıyla düzenlenen ve 2 bin 500'ü aşkın sporcunun katıldığı koşu Uludağ'ın bin 810'luk rakımında 42K Maratonu ile başladı.

Sporcular "15K", "5K", "Özel Sporcular Koşusu" ve "Paten Yarışı" kategorilerinde organizasyona katıldı. 6-12 yaş grubu çocuklar da "Minik Adımlar" koşusunda ter döktü.

Merkez Nilüfer ilçesindeki Eker Meydanı'nda son bulan yarışlarda, 42K Maratonu'nda erkekler birincisi 2 saat 47 dakika 38 saniyeyle Necati Aktaş, kadınların birincisi ise 3 saat 44 dakika 35 saniyeyle Aslı Gümüş oldu.

15K erkeklerde Volkan Yıldız, kadınlarda Behice Koyuncuoğlu, 5K erkeklerde Murat Emre Tetik, kadınlarda Sebahat Akpınar birinci geldi.

Etkinlikte, 500'i aşkın 6-12 yaşlarında çocuk sporcunun katılımıyla Bursa-Orhaneli yolunda Paten Yarışı yapıldı.

Sivil toplum kuruluşları, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), SosyalBen Vakfı ve İhtiyaç Haritası'nın yer aldığı ve aynı zamanda 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü'nde düzenlenen Yardımseverlik Koşusu'nda 250 bin liranın üzerinde bağış toplandı.

Etiketler
İçeriğin tamamını oku

Editör

Aktif TV, bir Milletin televizyon kanalı sloganıyla yola çıkmış, AB Geneline "DİJİTAL KARASAL YAYINLAR" gerçekleştiren bir Türkçe televizyon kanalıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı