Kültür & Sanat

İzmir'deki Meryemana Evi'nde “göğe yükseliş” ayini

İZMİR (AA) – İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi'nde, "Meryem Ana'nın Göğe Yükseliş Günü" dolayısıyla ayin düzenlendi.

İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Lorenzo Piretto'nun yönettiği ayine Türkiye ve yurt dışından çok sayıda Hristiyan, kafileler halinde katıldı.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske kullanılan ve mesafe kurallarına dikkat edilen ayinde İncil'den bölümler okundu, ilahiler söylendi, dualar edildi.

Piretto, ayinde yaptığı konuşmada, "göğe yükseliş günü" nedeniyle huzur dolduklarını, tüm dünyada barış ve huzur için dua ederek bu bayramı kutladıklarını söyledi.

Meryem Ana'nın hayatını yaşadıktan sonra ruh ve beden olarak göğe alındığını kaydeden Piretto, "İnancımıza göre Meryemana Evi, Meryem Ana'nın cennete alındığı yer. Burada olmak ve bu özel yerde bayramı huzur ve güven ortamında kutlamak bizi mutlu ediyor." ifadelerini kullandı.

Etiketler
İçeriğin tamamını oku

Editör

Aktif TV, bir Milletin televizyon kanalı sloganıyla yola çıkmış, AB Geneline "DİJİTAL KARASAL YAYINLAR" gerçekleştiren bir Türkçe televizyon kanalıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı