Dünya

Kral Selman’ın en yakınındaydı: Susturulup öldürüldü, dünya karıştı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in yakın korumalarından Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, arkadaşı Memduh Al Ali tarafından vurularak öldürüldü. Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım’ın cenazesi dün Kabe’de kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

 

 

Kral Selman’a bu kadar yakındı! Öldürülmesiyle ilgili şaşırtan şüphe

el-Fağım’ın öldürülmesinin ardından ise kafa karıştıran iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. İngiliz yayın kuruluşu The Times, dün yaptığı haberinde el-Fağım’ın öldürülmesinin ardından yatan sebebin Suudi Arabistan’ın politikaları olabileceğini belirtirken, diğer bir iddianın ise Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında oldukça gizli olduğu söylenen bazı bilgilere sahip olması…

 

 

Haber7 yazarı Taha Dağlı da bu konu hakkında bilgiler verdi. Dağlı’nın Suudi Arabistan ile alakalı sağlıklı bilgilerin alındığı Kuveyt medyasından aktardığı bilgilerde, el-Fağım’ın öldürülmesi bir tasfiye operasyonu olarak aktarılıyor. Kuveyt medyası el-Fağım’ın Kaşıkçı cinayeti dahil çok gizli bilgilere vakıf olduğunu ve susturup ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

İşte Taha Dağlı’nın verdiği o bilgiler;

İçeriğin tamamını oku

Editör

Aktif TV, bir Milletin televizyon kanalı sloganıyla yola çıkmış, AB Geneline "DİJİTAL KARASAL YAYINLAR" gerçekleştiren bir Türkçe televizyon kanalıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı