Neslihan ile Kendini İyi Hisset

PROGRAMIN İÇERİĞİ 

PROGRAMIN ADI: Neslihan ile Kendini İyi Hisset

PROGRAM YAPIMCISI: Neslihan Kılıç

PROGRAMIN AMACI:

İzleyicilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri ve mutlu olmaları için kendilerini tanımaları, keşfetmeleri ve hayatlarındaki aile, çocuk, iş, arkadaş dengesini kurmaları için kişisel gelişim programları hazırlamak.mutluluk insanların tercihidir, mutlu olmak öğrenilen bir davranıştır. Izleyicilerin bakış açılarını ve düşünce sistemlerini değiştirerek sağlıklı ilişkiler kurmalarını ve mutlu olmalarını sağlamak. Yaşadığımız ve bizi üzen olaylar karşısında çok daha çabuk toparlanabilmek.

İnsanlar potansiyel ile doğar. Ancak dünyada bir iyiler ve bir de, daha da iyiler vardır. Yani insan fiziksel olduğu kadar nitelik olarakta gelişebilir. Kişinin herhangi bir alanda sahip olduğu potansiyeli biraz daha öteye taşıması işine kişisel gelişim diyebiliriz. Kişisel gelişimin en temel noktası, kişinin kendini tanımasıdır. Kişinin kendini tanıması, hangi alanlarda ne durumda bulunduğunu belirlemesi ve eksik olduğunu düşündüğü alanlarda kendini geliştirmeye karar vermesi, kişisel gelişim sürecinin başladığı andır.

Kişisel Gelişim; kişinin kendisini geliştirmesidir.

Kişisel Gelişim; hedeflerimize ulaşmada bizi motive eden bir çok teknik ve strateji içeren süreçtir.

Kişisel Gelişim; başkalarıyla iyi ilişkiler ve iletişim kurmada adımlar atmaktır.

Kişisel Gelişim; içimizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu olan yeni düşünce, yargı ve inanç kalıplarını benimsemektir.

Kişisel Gelişim; İnsanın bulunduğu hal ve durumundan, kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartmasıdır.

Kişisel Gelişim olarak tanımladıklarımız kişinin en yüksek potansiyelini açığa çıkartmada, bu potansiyeli en iyi şekilde oluşturmada ve kullanmada katkısı olacak olan yollardan sadece bir kaçıdır. Ne hedefler belirlemek, ne iyi ilişki ve iletişim içinde olmak, nede düşünceleri, inançları, yargıları değiştirmek tek başına Kişisel Gelişim demek değildir. Bunlar kişilikte ve yaşamda gelişimlerdir. Kişisel Gelişime katkısı olan olumlu yaşamsal gelişimlerdir. Ve her insan ister istesin, ister istemesin değişimin içinde yer alır.

Kişisel Gelişim, yaşamsal süreklilik olan değişimden farklıdır. Yaşamsal süreklilik, kişinin yaşadıkları, olaylar, kişilerle ilişkileri, edindiği deneyimsel bilgilerle etkili değişim sağlar. Bu kişilerin bilinçsiz değişimine neden olur. Kişisel Gelişim bilinçli değişimi gerektirir. Kişiler yeteneklerini, bilgi ve davranışlarını, kişisel meziyetlerini bilinçli seçimlerle belirli bir yöne ve yola programladıkların da meydana gelir.

Kişisel Gelişim her insanın şu anki hal ve durumundan kendisinin en yüksek hal ve durumuna geçiş yapmayı bilinçli olarak istediği anda başlar. Bilinçli değişimi istediğimiz anda bunun adının ne olduğunun da bir önemi yoktur aslında. Önemli olan bu dünyada var olan ve olduğunu sandığı kişiden daha farklı bir kişi olabileceğini bilen herkesin, sonunda kendisinin en yüksek halinin olduğu yola adım atmış olmasıdır.

Sonuç olarak, Bu program ile izleyicinin kişisel gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

 

PROGRAMIN İÇERİĞİ

Program kendini tanıma, kendini geliştirme, sağlıklı ilişkiler kurma, başarılı olma ve aile ilişkilerini kapsamaktadır.

Örnek program başlıkları:

-Mutlu olmamızı engelleyen düşüncelerimiz

-İyi hissettirecek davranışlar

-Kafaya takmama

-Kendini tanıma

-Kendi potansiyelini arttırma

-Hedef koyma

-Renklerle kişilik testi

-İletişim becerileri

-İletişimde dinlemek

-Zor insanlarla iletişim

-Aile arası iletişim

-Birlikte iyi hissetmek( çiftler arasında)

-Özgüveni arttırmak

-Kuşaklararası farklılıklar

-Zaman kullanımı

-Motivasyon

 

Neslihan ile Kendini İyi Hisset çok yakında Aktif TV’de başlıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı