Güncel Haberler

TİKA'dan Gambiya'nın Kovid-19'la mücadelesine destek

BANJUL (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gambiya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesi için yeniden kullanılabilir 7 bin 500 maske hibe etti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında TİKA'nın birçok ülkeye tıbbi yardımları devam ediyor.

TİKA, başkent Banjul'da, 5 bölgeye dağıtımı yapılacak yeniden kullanılabilir 7 bin 500 maskeyi törenle hükümet yetkililerine teslim etti.

Türkiye'nin Banjul Büyükelçisi Tolga Bermek, törende yaptığı açıklamada, Kovid-19'un insanların yaşamlarını ve ekonomilerini kötü etkilediğini belirterek, uluslararası dayanışmanın her zamankinden daha önemli olduğunu kaydetti.

TİKA Banjul Program Koordinatöru Mehmet Akif Eyigün de hükümete teslim edilen maskelerin, Kovid-19 ile mücadelede yardımcı olacağını ifade etti.

Gambiya Hükümet Yetkilisi Landing Sanneh ise verilen yardımlardan dolayı teşekkür ederek, "Bu malzemeleri Kovid-19 ile mücadele çabalarımıza yardımcı olacak." dedi

TİKA, Gambiya'nın Kovid-19 mücadelesi için ülke genelinde yeniden kullanılabilir 20 bin maske dağıtmayı planlıyor.

TİKA, ayrıca mayıs ayında Gambiya'da 1750 gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı.

Ülkede şimdiye kadar 2 bin 585 Kovid-19 vakası görüldü, 97 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler
İçeriğin tamamını oku

Editör

Aktif TV, bir Milletin televizyon kanalı sloganıyla yola çıkmış, AB Geneline "DİJİTAL KARASAL YAYINLAR" gerçekleştiren bir Türkçe televizyon kanalıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı